Edukacija

 Tavo Teatriuko žaidybinė šešėlių teatro edukacija.image1

 

Susipažinkite!

Pristatome Jums naują šešėlių tetaro edukacinę programą.

  • Šešėlių teatras yra šviesos menas.
  • Šešėlių teatras yra kupinas paslapties.
  • Jo dėka galima aptarti ar nagrinėti vaikams iškylančias moralines ir etines problemas.

Ši teatro rūšis yra viena seniausių pasaulyje, nes nuo neatmenamų laikų žmogui buvo įdomus mistiškas šešėlis bei jo galimybės.

Šešėlių teatras pradėtas kurti Kinijoje VI – V a. pr. Kr. Paprasta, bet labai įdomi bei unikali meno rūšis, išskirtiniu būdu suteikia žmonėms puikių emocijų. Nors Europą jis pasiekė tiktai XVII amžiuje, šešėlių teatras kaipmat sužavėjo ir viską mačiusius europiečius.

 

Edukaciją veda profesionali menininkė ir aktorė, režisierė Ieva Savickaitė bei renginių organizatorė ir edukologė Lina Žebuolienė.

Šešėlių teatro edukacijos metu, trumpai susipažinsime su šešėlių teatro atsiradimo istorija bei siluetinių – trafaretinių lėlių gamybos būdais. Išmoksime kaip pasigaminti šešėlių teatrą namuose, klasėje. O kad žinios neišsibarstytų, padovanosime po atmintinę su metodiniais patarimais kaip pasigaminti ant stalo telpantį šešėlių teatrą namuose, kuriuo galės nudžiuginti savo artimuosius.

Programos metu mes pristatysime savąją, pavyzdinę, visiems gerai žinomo, Lietuvių liaudės pasakos „Ropė“ versiją, o pasigaminę šešėlių lėlytes, mūsų padedami, vaikai parodys savuosius pasakos „Ropė“ spektakliukus.

Edukacijos metu dalyviai išmoks savo rankomis pasigaminti ir suvaidinti šešėlių teatrą, atskleisime kitus šešėlių teatro stebuklus bei subtilybes. Padedami meistrių, vaikai pasigamins šešėlines lėles, su kuriomis galės kurti savo spektaklius. Vaikų porų pasakos inscenizacija ir sava interpretacija padės įgyti komandinio darbo patirties bei kūrybinio mąstymo. Edukacija skirta tiek vaikams, tiek suaugusiems.

Šio užsiėmimo metu, vaikai mokysis kruopštumo, nuoseklumo, kalbėti dialogais, skaičiuoti, bendrauti. Improvizuos ir lavins vaizduotę bei fantFoto seseliai edukacijaaziją, mokysis sutelkti dėmesį. Lėlių gaminimas vystys netik smulkiąją motoriką, bet ir leis pajusti linijos ir formos grožį, suvokti, kas yra šešėlis.

Po edukacijos grupei paliksime dovanų rankų darbo ant stalo telpantį šešėlių ekraną, kuriuo vaikai galės naudotis ir ateityje.

 

Edukacija skirta 6-12 m. amžiaus vaikams. Grupės dydis iki 30 asmenų.

Trukmė:  1,5 val. Kaina: 7 EUR asmeniui.

 

Informacija ir registracija tel. 865624622 arba info@tavoteatriukas.lt